Сам Райнхарт вкара два гола, Флорида Пантърс победи Монреал Канадиенс в дузпи, 4-3
AP News | 2024-03-01 | 05:17:03

ИЗГРЕВ, Флорида (AP) — Сам Райнхарт отбеляза два гола и Флорида Пантърс победиха Монреал Канадиенс с 4-3 в дузпи в четвъртък вечер.

Рейнхарт стана четвъртият играч в историята на франчайза на Флорида, който достигна границата от 40 гола с резултата от втория си период, прекъсвайки суша от осем голове в този процес.

Александър Барков също отбеляза за Пантерите, а Антъни Столарц направи 28 спасявания.

Ник Сузуки, Юрай Слафковски и Алекс Нюхук отбелязаха за Канадиънс, докато Самюел Монтембо направи 33 спасявания.

Канадците станаха първият отбор, отбелязал повече от два гола на Пантерите от 19 януари, когато Минесота Уайлд ги победи с 6-4.

Поредицата от 14 мача на Флорида от такива мачове беше изравнена за най-дългата този сезон и те отбелязаха 14-0-2 в процеса.

Слафковски прекъсна суша от четири точки с гола си.

Столарц и защитникът на Монреал Кайдън Гюле играха в своя мач 100 в кариерата.

Canadiens: Посетете Tampa Bay в събота вечер.

Panthers: Посетете Детройт в събота.